Wrocław otwiera nową, automatyczną myjnię PKP Intercity, za ponad 33 miliony złotych

Wrocław otwiera nową, automatyczną myjnię PKP Intercity, za ponad 33 miliony złotych

PKP Intercity uruchomiło w Wrocławiu nowoczesną myjnię automatyczną, działającą przez cały rok. Inwestycja, której koszt wyniósł ponad 33 miliony złotych, jest dziełem Mostostal Warszawa. Jest to trzecia taka instalacja w Polsce i PKP Intercity ma plany na wprowadzenie siedmiu takich stacji na terenie całego kraju.

Według informacji zawartych w przekazanym komunikacie prasowym, myjnia wrocławska ma długość około 200 metrów i została wyposażona w samojezdne portale z dyszami i szczotkami rozmieszczonymi wzdłuż linii kolejowej. Projekt inwestycji obejmował także system zabezpieczania przed oblodzeniem. Dzięki temu podwozia pojazdów szynowych będą chronione przed nakładaniem się śniegu i lodu.

Obiekt posiada własną oczyszczalnię ścieków z zamkniętym obiegiem wody technologicznej, co umożliwia wielokrotne użycie wody wykorzystywanej do mycia. Dodatkowo został zintegrowany system zbierania deszczówki. Na dachu pomieszczenia technicznego myjni zainstalowane zostały panele fotowoltaiczne, które mają za zadanie produkować energię elektryczną na potrzeby własne budynku – informujemy w komunikacie prasowym.