Wrocławscy autorzy znanych i cenionych powieści kryminalnych

Wrocławscy autorzy znanych i cenionych powieści kryminalnych

We Wrocławiu mieszkają autorzy interesującej serii powieści kryminalnych. Eugeniusz Dębski napisał ponad 100 różnorodnych powieści. Jest fanem fantastyki i zajmuje się literaturą od wielu lat. Część z jego powieści stała się na tyle popularna, że doczekała się nawet przekładów na inne języki. Można go bowiem przeczytać w rosyjskim, angielskim, czeskim, niemieckim, a także węgierskim. Jego żona jest z wykształcenia ekonomistką. Ostatnio postanowiła połączyć siły ze swoim mężem i wesprzeć go w słowotwórstwie. Razem zaczęli pracować nad książkami z kategorii kryminałów.

Podczas przeprowadzania wywiadu z autorami kryminałów, reporterzy zapytali, w jaki sposób udało im się opracować główną postać ich książek. W kryminale akcja tyczy się wokół emerytowanego policjanta. Pomimo tego, że jest on w sile wieku, został on zwolniony ze służby ze względu na korupcję. Jak podają autorzy, policjant nie jest jednak wzorowany na żadnej realnej postaci. Pomysł był wymyślony całkowicie od podstaw. Bohaterach nie przedstawia żadnych wzorców. Jest po prostu nie za stary i nie za młody.

Co wiemy o Tomaszu Winklerze będącym bohaterem kryminałów?

Jest on wrocławianinem. Wiele osób zastanawiało się nad tym, czy autorów książki nie kusiło, aby przypadkiem przenieść bohatera do nieco innej lokalizacji. Oni jednak zgodnie odpowiadają, że nie. Taki był pierwotny plan, który udało im się zrealizować za pośrednictwem książki kryminalnej. Beata, małżonka pisarza powiedziała, że jej mąż strasznie upodobał sobie Wrocław, od kiedy przyjechał tutaj w młodości. Tak też zostało mu po latach. Postanowił umieścić miejscowość nawet w akcji swojej książki.

Mimo wszystko autor zwraca uwagę na to, że książka nie odzwierciedla pełnej prawdy. Jest to zbudowany przez niego świat przedstawiony. Wrocław jest jedynie pewnym indykatorem tego, co można znaleźć w treści. Autor uznał, że plan miasta Wrocławia jest mu doskonale znany. Dlatego łatwiej będzie mu się poruszać po swoim własnym mieście myślami, gdy tworzył on fabułę książki. W wolnych chwilach małżeństwo zajmuje się księgowaniem. Prowadzą razem firmę, gdzie zajmują się doradztwem podatkowym dla innych spółek.