Wrocławska Brygada Łączności odwiedza Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Wrocławska Brygada Łączności odwiedza Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego numer 10 we Wrocławiu mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach prowadzonych przez żołnierzy z 10 Brygady Łączności. Cieszące się rosnącym zainteresowaniem, wydarzenie to było już kolejną edycją tego typu spotkania w ośrodku.

Podczas zajęć, żołnierze przygotowali dla uczniów wiele atrakcyjnych i edukacyjnych aktywności. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się podstaw musztry, co stanowiło dla nich wyzwanie wymagające skupienia i precyzyjności. Przekazywane komendy i rytm marszu pozwoliły dzieciom doświadczyć atmosfery prawdziwej wojskowej dyscypliny.

Żołnierze przeprowadzili także dla młodzieży zajęcia z zakresu pierwszej pomocy, naukę obsługi radiostacji oraz pokaz wykonania rzutu granatem. Nie zabrakło również konkurencji sportowych jak przeciąganie liny czy pokonywanie toru przeszkód. Wysoki poziom zainteresowania wzbudziły także pokazy sprzętu wojskowego, które żołnierze szczegółowo omówili.

To wydarzenie, stanowiące doskonałą formę rozrywki, dostarczyło uczestnikom cennej wiedzy i praktycznych umiejętności. Oczekiwania względem kolejnej edycji spotkań z żołnierzami 10 Wrocławskiej Brygady Łączności są już teraz wysokie wśród podopiecznych ośrodka.

Pracownicy ośrodka wyrazili swoją wdzięczność żołnierzom za ich zaangażowanie i poświęcony czas: „Dla naszych podopiecznych to nie tylko wspaniała przygoda, ale i nauka, która na długo zostanie w ich pamięci” – powiedziała jedna z pracownic ośrodka.