Wypadek z udziałem karetki pogotowia ratunkowego

Wypadek z udziałem karetki pogotowia ratunkowego

Sąd orzekł, że kierowca karetki biorącej udział w kolizji z samochodem osobowym na rondzie Niepodległości w Szczawnie-Zdroju nie zawinił, a wałbrzyska policja popełniła błąd wystawiając kierowcy mandat. Do zdarzenia doszło 8 grudnia ubiegłego roku, kiedy karetka przewoziła pacjenta przez rondo Tesco w kierunku szpitala na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. Kolizja miała miejsce na sygnale w czasie wzmożonego ruchu.

Dobra wiadomość jest taka, że w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, a uderzeniu uległy jedynie pojazdy. Wałbrzyscy ratownicy medyczni (D0135) szybko zajęli się pacjentem karetki. Po przybyciu na miejsce, wałbrzyscy policjanci odkryli, że za kolizję odpowiedzialna jest ratowniczka medyczna, a następnie ukarali ją mandatem w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi. Ratownicy medyczni podzielili się szczegółami dotyczącymi wypadku na Facebooku i zaapelowali do kierowców o zachowanie czujności podczas jazdy i pomoc w sprawnym przejeździe pojazdów ratunkowych.

Osoba, która kogoś ratowała nie zgodziła się z mandatem i skierowała sprawę do sądu. Sąd orzekł, że w sytuacji dotyczącej życia ludzkiego nie uważa się za wykroczenie podjęcia działań mających na celu zapobieżenie bezpośredniej szkodzie majątkowej.