Co z zabudową obwodnicy we Wrocławiu?

Co z zabudową obwodnicy we Wrocławiu?

Jest decyzja dotycząca tego, kto zabuduję aleję we Wrocławiu. Budowa obwodnicy ma wkrótce ruszyć pełną parą. O braku niezbędnego odcinka, który pomoże kierowcom szybko i bezpiecznie objechać Wrocław wielu mieszkańców mówi już od ponad 15 lat. Chociaż plany przechodzą powoli do realizacji, prawdopodobnie rozczarują wielu zniecierpliwionych kierowców. Wszystko ze względu na to, że odcinek będzie miał tylko 5 i pół kilometra drogi. Na domiar tego z najnowszych informacji wynika, że droga będzie przebiegała jedynie w jednym kierunku. Taka obwodnica może nie wystarczyć w przypadku miasta tak dużego, jak Wrocław.

Obwodnice stają się ostatnio niezwykle gorącym tematem. Pomagają uniknąć korków i zwiększają bezpieczeństwo na drogach w większych miasta. Niedawno mieszkańcy świętowali uroczyste otwarcie obwodnicy w Płońsku.

W przypadku Wrocławia sprawy są nieco skomplikowane. Wszystko się przedłużyło, ponieważ dwie bardzo duże firmy walczyły o przetarg na prowadzenie wspomnianych prac. Nareszcie miasto doszło do konsensusu z jednym z wykonawców. Teraz czekamy na efekty.

Początkowo cztery spółki były zainteresowane przetargiem, miasto musiało wziąć pod uwagę pracę z dwiema firmami

Wrocławski zarząd miasta musiał zdecydować się na jedną z firm podczas przetargu. Na starcie odrzucili kandydaturę dwóch ochotników. Mieli jednak problem z wyborem zwycięzcy przetargu, ponieważ dwie pozostałe spółki oferowały równie dobrze oferty. Ostatecznie zdecydowano, że rozbudową drogi zajmie się Biuro Projektów Dróg z Wrocławia. Będą odpowiedzialni za stworzenie obwodnicy śródmiejskiej wraz z dwoma pasami przejazdowymi. Czeka ich zatem mnóstwo wymagającej pracy nie tylko budowlanej, ale także roboty związanej z sektorem logistycznym.

Trasa śródmiejska, która zostanie rozbudowana wraz z obwodnicą Wrocławia, ma za zadanie przede wszystkim odciążyć kilka osiedli. Ponieważ kierowcy zamieszkujący Wrocław od wielu lat skarżą się na to, że w czasie trwania godzin szczytu przejazd między osiedlami jest znacznie utrudniony ze względu na wzmożony ruch pozamiastowy. Przede wszystkim problemy stanowią tiry, które muszą przedostać się przez trasy we Wrocławiu, prowadzące do innych dużych miejscowości. Obwodnica pozwoli nam raz na zawsze zażegnać tego typu problemu.