Planowanie przebudowy torów we Wrocławiu oraz budowa wschodniej obwodnicy

Planowanie przebudowy torów we Wrocławiu oraz budowa wschodniej obwodnicy

Jeżeli chcemy, aby ruch pociągów przeplatany z ruchem drogowym we Wrocławiu odbywał się sprawnie na przełomie 2022 roku. Musimy uzbroić się w cierpliwość. Okazuje się, że nastąpiły liczne opóźnienia związane z budowami torów kolejowych oraz łączeniami w okolicy peronów. Szczególne opóźnienia wystąpiły w okolicy trasy między Wrocławiem I Świdnicą. Przebudowa wymaga zastosowania odpowiednich działań logistycznych, ponieważ wiele torów przebiega poprzez miasto. Jeżeli architekci nieumiejętnie zaplanują trasę, powstaną zatory drogowe w postaci codziennych korków.

Dodatkowym wyzwaniem jest techniczna organizacja radiołączności i sygnalizacji świetlnej. Projektanci dążą do tego, aby unowocześniona linia kolejowa nie doprowadziła do problemów związanych z opóźnieniem ruchu drogowego wewnątrz miasta. Najwięcej zmian spodziewamy się w okolicach Kobierzyc. Plany przewidują przebudowanie całego ruchu kolejowego w tej lokalizacji. Rozszerzenie peronu i zwiększenie krawędzi między torami pozwoli w przyszłości obsłużyć więcej pociągów na terenie Wrocławia. Prace prawdopodobnie ułatwią komunikację między najważniejszymi peronami.

Obwodnica we Wrocławiu ma zostać przygotowana dopiero za rok. Jak wygląda aktualny postęp prac?

Zgodnie z najnowszymi informacjami dowiadujemy się, że prace związane z przebudową wschodniej obwodnicy we Wrocławiu przebiegają zgodnie z pierwotnymi planami. Architekci odpowiedzialni za nadzór budowy wspominają, że są pozytywnie zaskoczeni wstępnymi efektami, ponieważ spodziewali się nieco większych trudności podczas budowy. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że po wschodniej granicy Wrocławia będą poruszały się pojazdy już od przyszłego roku. Prawdopodobnie jeszcze rok potrwa dokończenie wszystkich prac zaplanowanych w związku z obwodnicą.

Czas pokrywa się z planami. Otrzymaliśmy informacje dotyczące tego, że dokładnie 55 procent robót zostało już domkniętych. Stąd pozytywne zaskoczenie wielu osób zaciekawionych postępem prac nad obwodnicą Wrocławia. Robotnicy mają jeszcze rok na zakończenie budowy. Wschodnia obwodnica Wrocławia zostanie zbudowana na czas. Projektanci czuwający nad pracami chętnie chwalą się w sieci postępami prac. Wspominają przy tym, że drogi będą oddane do dyspozycji miasta zgodnie z terminem określonym w umowie.