Doradztwo HR we Wrocławiu – sprawdź, kiedy opłaca się z niego skorzystać

Doradztwo HR we Wrocławiu – sprawdź, kiedy opłaca się z niego skorzystać

Prężnie rozwijający się biznes jest wypadkową kilku elementów. Po pierwsze: dobrego pomysłu. Po drugie: pracowitości właściciela. Wreszcie po trzecie: korzystania z dobrych rad. Wielu przedsiębiorców broni się przed tym ostatnim i wychodzi z założenia, że sami najlepiej wiedzą, jak prowadzić firmę. Nikt tego nie podważa, natomiast faktem jest, iż różne formy doradztwa bardzo pomagają w skierowaniu biznesu na właściwe tory. Dobrym przykładem będzie tutaj doradztwo HR, z którego korzysta coraz więcej firm we Wrocławiu. Kiedy warto się na to zdecydować?

Coraz większe problemy z rekrutowaniem pracowników

Jeśli kilka ostatnich prób pozyskania wartościowych pracowników do firmy spełzło na niczym lub, co gorsza, zakończyło się zatrudnieniem nieodpowiednich osób, to trudno o bardziej czytelny sygnał świadczący o tym, że potrzebujesz doradztwa HR. Prawdopodobnie Twoja polityka rekrutacyjna nie jest dopasowana do aktualnej sytuacji rynkowej i z tego wynikają te problemy.

Przykładowo: jeśli nadal ograniczasz się tylko do publikowania ogłoszeń w popularnych serwisach internetowych, to nic dziwnego, że mało kto na nie odpowiada. Dziś o wartościowego pracownika trzeba się mocno postarać, ponieważ osoby posiadające wysokie kwalifikacje zawodowe są z każdej strony kuszone przez różne firmy zainteresowane zatrudnieniem ich u siebie.

Nie licz więc na to, że pracownik sam do Ciebie przyjdzie. Zacznij od skorzystania z usługi polecanej firmy HR, która przeanalizuje Twoją aktualną politykę rekrutacyjną i zaproponuje wprowadzenie w niej wymaganych zmian. Sprawdź ofertę rekomendowanej agencji pracy Crew For Youhttps://crewforyou.pl.

Rosnące koszty zatrudnienia

Ten problem obserwuje coraz więcej pracodawców, co jest bezpośrednio związane z błyskawicznie rosnącym poziomem wynagrodzeń w naszym kraju. Są branże (jak np. IT), gdzie płace rok do roku wzrosły nawet o 20 proc.! Trudno się zatem dziwić, że pracodawcy zaczynają się poważnie zastanawiać nad tym, czy ponoszone przez nich koszty rzeczywiście są adekwatne do osiąganych rezultatów.

Często okazuje się, że niekoniecznie. Specjaliści z agencji HR mogą to ustalić analizując indywidualną sytuację firmy. Mogą dojść do wniosku, że w przedsiębiorstwie jest sporo nieproduktywnych etatów, które bez żadnego problemu można zastąpić wsparciem zewnętrznym (poprzez outsourcing pracowniczy – więcej o tym przeczytasz na stronie https://crewforyou.pl/outsourcing-pracowniczy-wroclaw/).

Wyraźny spadek produktywności

Niska produktywność firmy może mieć wiele przyczyn, ale bardzo często wina leży po stronie złego zarządzania zespołem. To normalne, że pracownicy, od których niewiele się wymaga nie dają z siebie więcej niż niezbędne minimum. Jest to natomiast spory problem dla pracodawcy, który przecież chce mieć pewność, że ponoszone przez niego koszty nie idą na marne.

Spadek produktywności może jednak wynikać także ze zbyt wąskiej kadry. W takiej sytuacji nie trzeba od razu zwiększać zatrudnienia – można natomiast przetestować pracę tymczasową. Najlepiej będzie tutaj skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej agencji pośrednictwa pracy.

Chęć zatrudnienia pracowników z Ukrainy

Jeśli rozważasz wzmocnienie zespołu pracownikami z Ukrainy i ze Wschodu (np. Białorusi), to na dobry początek warto skorzystać z doradztwa HR. Specjaliści podpowiedzą Ci, na jaki model zatrudnienia cudzoziemca powinieneś się zdecydować, a także przejmą od Ciebie wszelkie obowiązki związane z rekrutacją pracownika oraz legalizacją jego pracy w naszym kraju.

Skoro wiesz już, że powinieneś wreszcie skorzystać z doradztwa HR we Wrocławiu, to zacznij od poszukania odpowiedniej agencji pracy, która zaoferuje Ci opiekę wysokiej klasy specjalistów. Jedną z najwyżej ocenianych firm HR w województwie dolnośląskim jest Crew For You. Zajrzyj na stronę internetową agencji i sprawdź zakres jej usług, obejmujący m.in. rekrutacje pracowników, legalizację zatrudnienia czy pośrednictwo pracy tymczasowej – https://crewforyou.pl.