Dziecko a kurs języka angielskiego

Dziecko a kurs języka angielskiego

Czy w dzisiejszych czasach wysokiej specjalizacji oraz otwarcia się wielu branż na rynki międzynarodowe można ustrzec się nauki języków obcych? Specjaliści biznesowi oraz weryfikujący rynek pracy zgodnie twierdzą, że nie. Języków warto i trzeba się uczyć, a im wcześniej rozpoczniemy ich naukę, tym lepiej!

Naukę języka obcego możemy rozpocząć w różnym wieku i niezależnie od posiadanego wykształcenia (na całe szczęście). Nie zmienia to jednak faktu, że to dzieciom najłatwiej przychodzi przyswajanie języków obcych. Małym dzieciom nauka nie kojarzy się jeszcze ze stresem, ocenianiem i egzaminowaniem, dysponują też znaczną i wystarczającą do systematycznego kształcenia pulą wolnego czasu. Same zajęcia mają też raczej formę dobrze zorganizowanych i przeprowadzanych zabaw aniżeli lekcji jako takich. Dla dzieci także tych małych to czas relaksu, spotkania ze znajomymi i wyjścia z domu, w którym większość maluchów nie lubi siedzieć. Dziecko na kursie języka angielskiego jest dużo bardziej aktywne, chętne i często samo inicjuje potrzebę kształcenia. Ponadto nawiązuje pierwsze przyjaźnie, przygląda się rówieśnikom, uczy rywalizacji i logicznego myślenia. A dlaczego jeszcze warto zapisywać dziecko na angielski?

Współczesne dziecko i język angielski to relacja o wymiernych korzyściach

Powodów może być wiele, ale niemal każdy z nich ma przełożenie w lepszej przyszłości. Maluch, który już jako trzylatek uczy się języka, nabywa śmiałości komunikacyjnej i płynności w wypowiadaniu nieznanych wcześniej zwrotów. Specjaliści zgodnie twierdzą też, że wczesna nauka stymuluje rozwój mózgu, poprawia koncentrację, ale również uczy poprawnego wypowiadania często nigdy wcześniej zasłyszanych słów. Dziecko na dobrym kursie angielskiego może nauczyć się sprawnej komunikacji w języku angielskim, by w przyszłości doskonalić tę umiejętność w obszarach specjalistycznych, np. takich, które będą odpowiednie dla jego branży.

Mamy na swoich kursach mnóstwo dzieci bardzo małych, a chętnie kształcących się. Nasze krótkie zajęcia są dopasowane do ich wieku i możliwości. Pracujemy w grupach, które umożliwiają każdemu dziecku optymalny czas na skupienie i wypowiedzenie. Zwykle każdy maluch bardzo szybko robi bardzo duże postępy językowe – opowiada nauczyciel w szkole językowej https://earlystage.pl/pl/nasze-szkoly/dolnoslaskie/wroclaw

Zwykle bardzo szybko można zauważyć kto uczył się języka angielskiego w dzieciństwie, a kto rozpoczął jego naukę w szkole. Dzieci dwujęzyczne, w przyszłości śmielej nawiązują dialogi, mówią płynniej i mają dużo szerszą bazę słów. Nauka typowo szkolna znacznie ogranicza te umiejętności.

Angielski językiem coraz bardziej powszechnym

Istotnym aspektem w kształceniu dzieci w języku angielskim jest spojrzenie na ich przyszłość. Już dziś wiemy, że znajomość tego języka obcego jest wymagana w prawie każdej pracy, a na rozmowach kwalifikacyjnych jest weryfikowana i oceniana przez rekruterów. Za kilka lat trend ten jeszcze bardziej się umocni i kto wie, czy samo porozumiewanie się z potencjalnym, międzynarodowym pracodawcą nie będzie się odbywało również w języku angielskim? Zdobycie dobrej pracy może być uzależnione od posiadanych umiejętności i postawionej oceny.

Ale nie tylko rynkiem pracy żyje angielski, bo przydatny może być również na płaszczyźnie kształcenia kierunkowego, wyjazdów stażowych lub na międzynarodowe praktyki.

W świecie otwartym na obcokrajowców i poznawanie kultur podróżowanie stało się kluczem do szczęścia i poczucia zadowolenia. Dobra znajomość języka będzie też świadectwem tego, że jesteśmy jak najbardziej otwarci na podróżowanie i świadomi. Umiejętności językowe naszych dzieci zależą od nas, a tutaj można zapisać malucha na: kurs angielskiego dla dzieci we Wrocławiu.