Jak ukryć małą łysinkę z dobrym efektem – tylko sprawdzone rady!

Jak ukryć małą łysinkę z dobrym efektem – tylko sprawdzone rady!

Wielu mężczyzn boryka się z łysiną czy to na czubku głowy czy tworzące się tzw. zakola. Jeśli łyse miejsca nie są jeszcze znaczne można je zniwelować poprzez dobór odpowiedniej fryzury. Są również kosmetyki, które mogą pomóc. Zatem poznajcie sposoby, jak ukryć małą łysinkę z dobrym efektem.

Mikropigmentacja sposobem na ukrycie zakoli i łysej głowy!

Bez wątpienia nawet mała łysinka może być dla Ciebie powodem kompleksów. Jednak musisz wiedzieć, że możesz znaleźć salon tatuażu, gdzie poradzą sobie z twoim problemem. Tutaj stosuje się mikropigmentację skóry głowy. Jest to całkowicie bezpieczny zabieg, który polega na nakłuwaniu i wprowadzaniu drobinek tuszu pod skórę. Kolor może zostać dopasowany do koloru twoich włosów i w ten sposób uzyskasz efekt zniwelowania łysinki nawet na czubku głowy. Oczywiście im łysy placek jest większy, tym większa jest potrzeba zgolenia włosów i wykonania mikropigmentacji na całej skórze głowy. Efekt prezentuje się niczym bardzo krótko trymowane włosy niemal do samej skóry, a postronne osoby będą myślały, że masz właśnie taką fryzurę. Gdy łysina jest mała po zabiegu mikropigmentacji możesz jeszcze pokombinować z układaniem włosów, np. zaczesywaniu ich na jedną stronę. Tutaj potrzebne jest też odpowiednie cięcie włosów z boku typu side part. A do uzyskania dobrego efektu można wykorzystać pomadę do męskich włosów, która może mieć matowe lub błyszczące wykończenie.

Odpowiednia fryzura może zdziałać cuda, użyj też pomady do włosów

Jak zapewne wiesz odpowiednia fryzura może zdziałać cuda i zwłaszcza w przypadku zakoli możesz pokombinować. Przede wszystkim fryzura french crop czyli zapuszcene dłuższej grzywki, która zakryje zakola będzie jakąś opcją. Można również postawić na jej przeciwieństwo czyli quiff. Dłuższe włosy postawione do góry mimo że odkryją zakola to, odwrócą od nich uwagę. Warunkiem są tu gęste włosy, bo bez tego ani rusz. Można również zapuścić dłuższe włosy i zaczesywać je na jedną stronę tworząc side part. W obydwu przypadkach sprawdzi się do stylizacji pomada do męskich włosów na bazie wody lub wosku. Ta druga jest trudniejsza w użyciu, bo włosy należy układać szybko i pewnie i nie ma miejsca na poprawki. Zatem dla początkujących polecamy pomady do włosów na bazie wody.

Przeszczep włosów – czy ta metoda się sprawdza? Na małą łysinę jak najbardziej

Oczywiście w przypadku małej łysiny można odzyskać gęstą fryzurę także dzięki medycynie estetycznej. Zabieg polega na pobraniu mieszków włosowych z miejsc, gdzie włosy rosną bujnie i przeszczepienie ich tam, gdzie niestety rosnąć przestały. Efekt zabiegu zależy jest od tego czy jest wystarczająco miejsc biorczych do przeszczepu. Na efekt trzeba czekać też kilka miesięcy, a nawet pół roku. Jednak dzięki niemu nawet po latach można odzyskać pełną fryzurę. Przeszczep włosów nie jest zabiegiem bardzo inwazyjnym. Na czas oczekiwania na rezultat można posiłkować się też kosmetykami, które polecane są także mężczyznom, którzy od czasu do czasu chcą pokazać się w lepszej, pełnej fryzurze.

Kosmetyki z drobinkami bawełny, czyli puder do zagęszczania włosów z mikrowłóknami Twoim ratunkiem

Właśnie takie kosmetyki mogą zdziałać prawdziwe cuda. Są oparte na mikrowłóknach keratynowych, które łączą się z włosami na głowie dzięki zjawisku elektrostatyki. Dzięki temu przerzedzone włosy stają się gęstsze, a fryzura nabiera objętości. W ten sposób z łatwością możesz przykryć małą łysinkę na swojej głowie. Takie kosmetyki nie są też bardzo drogie. Co ważne, są odporne na wiatr, słońce i deszcz, zatem nie będziesz mieć problemów z utratą włosów, która mogłaby mieć miejsce w przypadku tzw. tupeciku. Oczywiście trzeba tu zaznaczyć, że ta metoda sprawdzi się na przerzedzoną głowę, a nie zupełnie łyse miejsce. W końcu drobinki muszą mieć o co się czepiać, by tworzyły większą objętość. Takie kosmetyki występują w różnych kolorach od siwego, przez blond, rudy, aż po czarny.

Małą łysinkę ukryjesz ze zdecydowanie dobrym efektem, wystarczy że wykorzystasz, którąś z naszych sprawdzonych metod. Także do brody znajdziesz pudry z drobinkami bawełny, które uzupełniają ubytki.