Nowa inwestycja na horyzoncie: plany budowy Smart Park Wrocław

Nowa inwestycja na horyzoncie: plany budowy Smart Park Wrocław

Na łamach portalu propertynews pojawiły się wiadomości o potencjalnej inwestycji w zachodnim obszarze Wrocławia, konkretnie na terenie Złotnik. Zapowiedziano tam rozpoczęcie prac nad nowym parkiem handlowym.

Radosław Gadomski z RG Leasing, udzielając informacji na ten temat, wyjaśnił, że projektowana przestrzeń handlowa – Smart Park Wrocław – zostanie zlokalizowana między ulicą Kamiennogórską a niedawno wybudowaną obwodnicą Osiedla Leśnica, czyli ulicą 11 Listopada. Będzie to miejsce w bliskim sąsiedztwie dużego kompleksu szkolno-wychowawczego. Gadomski podkreślił, że ta lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie komunikacyjne w kierunku Środy Śląskiej, Lubina oraz Zielonej Góry. Co więcej, zasugerował, że jedna z popularnych sieci spożywczych wyraziła już zainteresowanie otwarciem swojego punktu w planowanym parku handlowym.

Przewidywana powierzchnia Smart Park Wrocław wynosić ma około 3500 metrów kwadratowych, a jego otwarcie jest planowane na początek roku 2026. Będzie to pierwszy tego typu obiekt handlowy realizowany przez dewelopera w obrębie Wrocławia. Nie jest jeszcze wiadomo, jakie sklepy zagoszczą w nim, jednak można przypuszczać, że mogą one być podobne do tych, które znaleźć można w innych parkach handlowych Smart Park na Dolnym Śląsku.

Na przykład, w Zgorzelcu w takim parku handlowym znajdują się sklepy takie jak: Pepco, Rossmann, Dealz, Kakadu Zoo, Tedi, Sinsay oraz Orange. Z kolei w Sycowie sklepami są m.in.: Biedronka, Rossmann, Pepco, Dealz, Sinsay, Martes Sport, KIK oraz Media Expert.