Nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do Wiednia już od grudnia tego roku

Nowe, bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do Wiednia już od grudnia tego roku

Pod koniec bieżącego roku miłośnicy podróży kolejowych będą mieli nową możliwość podróżowania bezpośrednio z Wrocławia do stolicy Austrii. Nowe połączenie, nazwane EC Danubius, zostanie uruchomione 10 grudnia. Zarówno mieszkańcy Dolnego Śląska, jak i wszyscy, którzy chcieliby odwiedzić Wiedeń, otrzymają doskonałą okazję do skorzystania z tej wygodnej formy transportu.

Pociąg Eurocity Danubius rozpocznie swoje bezpośrednie kursy z Wrocławia do Wiednia już w grudniu i będzie je kontynuował również w drodze powrotnej. Według informacji podanych przez portal branżowy, godziny odjazdu i przyjazdu pociągu zostały zaplanowane tak, aby były jak najbardziej dogodne dla pasażerów. Planowany odjazd z Wrocławia to godzina 6:14 rano, a przyjazd do Wiednia przewidywany jest na godzinę 11:49. Odpowiednio, pociąg będzie wracał z Wiednia o godzinie 16:10, przybywając do Wrocławia o 21:56.

Do momentu uruchomienia nowego połączenia kolejowego z Wrocławia do Wiednia pozostał już niecały miesiąc. Niemniej jednak, możliwość zakupu biletów na te pociągi jest już dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Można to zrobić za pomocą portalu internetowego oraz aplikacji Kolei Austriackich. Jak podaje serwis rynek-kolejowy, ceny biletów na nowe połączenie startują już od 29 euro.