Nowe kosze na śmiecie w okolicy wałów przy Odrze

Nowe kosze na śmiecie w okolicy wałów przy Odrze

Miasto rozstawia coraz więcej koszy miejskich do użytku dla mieszkańców. Mimo wszystko obywatele Wrocławia zwracają uwagę na to, że powinny pojawiać się także w innych miejscach. Czy koszy na śmieci w istotnych lokalizacjach Wrocławia jest naprawdę za mało? Na rozpoczęcie tak zwanego sezonu letniego miasto rozstawiło łącznie dodatkowe 130 koszy na śmieci w istotnych miejscach, aby obywatele mogli swobodnie pozbywać się odpadów. Jednak w jakich lokalizacjach pojawiło się najwięcej koszy? Czy zostały one słusznie rozstawione?

Duże pojemniki na odpady, które pomieszczą łącznie 120 litrów śmieci, są niezwykle potrzebne w miejscach, gdzie uczęszcza wiele osób. Zarządca okolic rzeki Odry zadbał zatem o to, aby w okolicy wałów Odry pojawiło się jak najwięcej takich koszy na śmieci. Ustawiono je przy najczęściej odwiedzanych miejscach zarówno przez mieszkańców Wrocławia, jak i turystów. Zarządca wód polskich zapewnia, że wszystkie kosze będą oczyszczane regularnie, aby nie doszło sytuacji, w której zostaną przepełnione. Jeżeli jednak dojdzie do sytuacji, w której kosz się przepełni, mieszkańcy są proszeni o kontakt ze spółką, aby mogli zareagować jak najszybciej.

W niektórych miejscach brakuje pojemników na bioodpady, jednak firma przestrzega, że to wcale nie uprawnia nikogo do śmiecenia

Najwięcej pojemników o dużej pojemności znajdziemy na wale rzeki Karłowice, jednak możemy zauważyć podczas przechadzki, że brakuje pojemników na tak zwane odpady biologiczne. Firma przypomina jednak wszystkim obywatelom, że pomimo braku takich pojemników nie oznacza to, że możemy pozwolić sobie na śmiecenie w okolicy, gdzie jest to surowo zabronione. Pomysł z dodatkowymi koszami w sezonie letnim jest mimo wszystko niezwykle dobry, ponieważ o tej porze roku pojawia się znacznie więcej osób, a to oznacza, że zarówno turyści, jak i mieszkańcy okolicy będą przynosili więcej swoich odpadów.

Kosze te będą niezwykle potrzebne szczególnie latem. Mieszkańcy zwracają uwagę nawet na to, że pojemników na śmieci może być nawet za mało ze względu na zagęszczenie okolicznego ruchu. Na niektórych bulwarach już teraz śmieci dosłownie wylewają się z pojemników i trudno temu zapobiec. Mieszkańcy Wrocławia mówią, że w takich lokalizacjach firmy powinny postawić jeszcze więcej koszy, aby zapobiec wylewaniu się odpadów z pojemników. Pomimo skierowania takich zapytań do urzędu miasta nadal nie ma odpowiedzi.