Program "Uniwersytet Liderów" w Jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego kształci młodzież na liderów

Program "Uniwersytet Liderów" w Jeleniogórskiej filii Uniwersytetu Ekonomicznego kształci młodzież na liderów

Uczniowie ze szkół podstawowych oraz szkół średnich, pochodzący z jeleniogórskiego subregionu, spędzili ostatnie pół roku na poszerzaniu swojej wiedzy w filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Ta cenna edukacja pozwala im teraz odgrywać rolę liderów we własnych społecznościach.

Mariusz Synówka, który jest inicjatorem tej innowacyjnej formy edukacji dla młodzieży, znanego jako „Uniwersytet Liderów”, podkreśla jak nieocenione korzyści przynosi ta forma szkolenia dla uczniów: „Wrócili do swoich szkół wyposażeni w zupełnie nowy zestaw umiejętności, gotowi na nowe doświadczenia. Mają teraz możliwość efektywniej angażować się we współtworzenie samorządów szkolnych czy tworzyć gry pozaszkolne. To doświadczenie będzie niezwykle cenne na dalszym etapie ich edukacyjnej drogi oraz w przyszłości, rozpoczynając karierę zawodową.”

W ramach programu „Uniwersytet Liderów” uczniowie mieli szansę pracować w grupie, uczyć się budowania zespołu i kierowania nim, ćwiczyć umiejętność argumentowania i przekonywania innych do swoich racji. Absolwenci programu podkreślają, jak wiele znaczy dla nich ta lekcja życia: