Protest rolników polskich i niemieckich przeciwko importowi zbóż z Ukrainy może spowodować utrudnienia na A4

Protest rolników polskich i niemieckich przeciwko importowi zbóż z Ukrainy może spowodować utrudnienia na A4

Początek nowego tygodnia, poniedziałek, może okazać się wyjątkowo trudny dla kierowców korzystających z autostrady A4 w Görlitz i Zgorzelcu. To wszystko za sprawą planowanej demonstracji niemieckich oraz polskich rolników, którzy postanowili zaprotestować przeciwko importowi zbóż z Ukrainy.

Kierujący powinni spodziewać się znacznych utrudnień, jako że protestujący rolnicy zamierzają nie tylko zająć miejsce tuż przy wjazdach na A4. Planują również zablokować ruch na drodze numer 44 po stronie niemieckiej granicy, w miejscowościach takich jak Görlitz, Kodersdorf czy Nieder Seifersdorf. Dodatkowo ma zostać zatrzymany ruch na rondzie w pobliżu Hornbach.

Utrudnienia dotkną również osoby podróżujące po stronie polskiej granicy. Polscy rolnicy przygotowują się do blokady wjazdu na autostradę w Zgorzelcu. Celem tych działań jest wyrażenie sprzeciwu wobec nadmiernego importu zbóż z Ukrainy. Cały protest odbędzie się pod hasłem „Ziemia łączy”, co ma symbolizować solidarność i wspólne dążenia niemieckich i polskich rolników.