Rekordowe wyniki obsługi pasażerów na wrocławskim lotnisku w 2023 roku

Rekordowe wyniki obsługi pasażerów na wrocławskim lotnisku w 2023 roku

Dnia 23 listopada, o godzinie 8:45, samolot linii Ryanair o numerze FR4308 zakończył swój lot z Walencji, lądując na terenie Portu Lotniczego Wrocław. Wśród pasażerów tej maszyny były dwie szczególne osoby – podróżny numer 3 548 026 i podróżny numer 3 548 027, którzy w tym roku skorzystali z usług wrocławskiego portu. Ta wyjątkowa liczba pasażerów pozwoliła na pobicie rekordu lotniska, a wszystko to zdarzyło się ponad miesiąc przed końcem roku.

Port Lotniczy Wrocław ma powody do dumy, bowiem rok 2023 przyniósł mu rekordowy wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Już w lutym przewidywano, że wyniki mogą zbliżyć się do tych z 2019 roku, kiedy pandemia jeszcze nie wpłynęła na ruch lotniczy. Jednak rzeczywistość okazała się lepsza od najśmielszych prognoz. Każdego miesiąca lotnisko notowało coraz lepsze wyniki, bijąc rekordy nawet podczas sezonu letniego. Od początku stycznia do dnia 23 listopada port obsłużył ponad 3,5 miliona pasażerów, bijąc rekord sprzed czterech lat z nawiązką.

– To jest wyjątkowy dzień dla naszego lotniska i wspaniała nagroda za rok ciężkiej pracy. Znakomite wyniki zawdzięczamy kilku czynnikom – rozszerzonej ofercie portu, zwiększonej liczbie lotów do najpopularniejszych kierunków, a także niezmordowanej pracy całego zespołu. Dzięki temu pasażerowie mogli zwiedzać niemal każdy zakątek Europy w dogodnym dla nich czasie. Przewidujemy, że do końca roku liczba obsłużonych pasażerów może zbliżyć się do 4 milionów. Mamy nadzieję, że dzięki planowanej ekspansji portu w nadchodzących latach będziemy ustanawiać kolejne rekordy – mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.