Rewitalizacja Portu Lotniczego we Wrocławiu za 350 milionów złotych

Rewitalizacja Portu Lotniczego we Wrocławiu za 350 milionów złotych

Port Lotniczy Wrocław przystępuje do ambitnego planu rewitalizacji i unowocześnienia, którego wartość szacuje się na 350 mln zł. Prace mają objąć strefę operacyjną lotniska. Proces ogłaszania przetargu na realizację tego zadania rusza już niebawem.

Opracowany projekt remontu lotniska we Wrocławiu jest największą polską inicjatywą, która otrzymała wsparcie finansowe od Unii Europejskiej. Jest to część konkursu skierowanego do sektora transportowego, realizowanego w ramach programu „Łącząc Europę” na lata 2021-2027. Koszt całej inwestycji wynosi 350 mln zł, z czego połowa środków pochodzi z funduszy europejskich. Działania te wpisują się w cel Unii Europejskiej dotyczący poprawy funkcjonowania sieci transportowych w krajach członkowskich, uwzględniając ich potrzeby obronne.

Formalnie nazwana „Zwiększenie możliwości operacyjnych części lotniczej lotniska pod potrzeby operacji wojskowych w Porcie Lotniczym we Wrocławiu”, inwestycja ta przyniesie także korzyści dla sektora cywilnego. Po zakończeniu prac remontowych, pasażerowie również zauważą pozytywne zmiany. Projekt modernizacji strefy operacyjnej lotniska został zapowiedziany przez Port Lotniczy Wrocław rok temu. Obecnie instytucja jest w pełni gotowa do ogłoszenia przetargu na realizację tych planów. Projekt został opracowany przez krakowską firmę WLC Inżynierowie.