Sezon zimowy z niską jakością powietrza we Wrocławiu: zalecenia miasta dla mieszkańców

Sezon zimowy z niską jakością powietrza we Wrocławiu: zalecenia miasta dla mieszkańców

We Wrocławiu, jak co roku w okresie zimowym, odnotowuje się pogorszenie jakości powietrza. Według wyników pomiarów ze środowych stacji monitoringu, wartości są dalekie od optymalnych. Oficjalne źródła informacji miejskich zalecają ograniczenie aktywności na wolnym powietrzu oraz w przypadku obecności określonych dolegliwości zdrowotnych, rezygnację z opuszczania domów.

Ostrzeżenie dla mieszkańców miasta zostało opublikowane na oficjalnym profilu Wrocławia na Facebooku w środę, tuż przed godziną 10.00. Informuje ono o krytycznej jakości powietrza we Wrocławiu w tym dniu.

Ze względu na tę sytuację, lokalne władze zdecydowanie zalecają unikanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz apelują do mieszkańców o zaprzestanie korzystania z kominków i piecyków na węgiel. Zwracają również uwagę na możliwość wyboru komunikacji miejskiej zamiast prywatnego pojazdu. Dodatkowo, zalecają osobom cierpiącym na schorzenia serca lub układu oddechowego, seniorom oraz kobietom w ciąży, aby pozostały w domach. Jest też zalecenie o rezygnacji z dłuższych spacerów z małymi dziećmi.