Tylko we Wrocławiu. Możliwość kupna apartamentu w dawnej parowozowni.

Tylko we Wrocławiu. Możliwość kupna apartamentu w dawnej parowozowni.

Polski deweloper budowlany ATAL, który funkcjonuje na rynku od 2003 roku, ostatnio zainteresował się Wrocławiem. Ze względu na ich doświadczenie rynkowe niewątpliwie możemy uznać to za duże wydarzenie. Przede wszystkim wspomnijmy o ich imponujących wynikach. Właściciele ATAL sprzedali do końca 2015 roku niemal 6700 mieszkań. Teraz zajęli się przedsprzedażą na jednym z osiedli Wrocławia. Dawna parowozownia jest przekształcana w ekskluzywne apartamenty. Zaprezentowali w swojej ofercie ponad 111 mieszkań. Godne uwagi jest szczególnie sześć mieszkań. Skonstruowali je w budynku dawnej parowozowni. Całe osiedle rozwijają w centrum miasta. Lokalizacja przyciąga naprawdę wielu zainteresowanych nabywców.

Czy opłaca się tam mieszkać ze względu na ceny?

Przede wszystkim zwracamy uwagę na to, że za część mieszkalną na osiedlu zapłacimy 9 000 PLN brutto. Niewątpliwie jest to wysoka cena nawet jak na stan deweloperski. Jeszcze bardziej zaskakuje nas część hotelową. Za nią zapłacimy aż 12 000 brutto za każdy metr kwadratowy.

Drugi etap inwestycji równie ciekawy

W firmie ATAL deweloperzy znaleźli sposób na zestawienie zarówno nowoczesnej architektury, jak i historycznych zabudowań. Ponieważ stara parowozownia wzbudza sporo zainteresowania, wyjaśniamy, że projektanci całkowicie zmodernizowali przestrzeń. Budynki mają charakter industrialny. Prawdopodobnie przypadną do gustu osobom, które szukają czegoś nietypowego.

Mimo wszystko na tym oferta się nie kończy. Znajdziemy tam także 105 mieszkań zaprojektowanych z myślą o osobach, które uwielbiają nowoczesny styl. Projektanci pokryli zapotrzebowanie zarówno na małe, jak i duże mieszkania. Metraże wahają się już od 30 do aż 120 metrów kwadratowych. Każde z dostępem do tarasu, balkonu i niewielkiego ogródka.

Skąd wzięło się zainteresowanie dawną parowozownią?

Sprzedaż parowozowni to drugi etap całego projektu, za który odpowiada firma ATAL. Parowozownię przekształcono w obszar mieszkalny prawdopodobnie ze względu na jej liczne walory architektoniczne. Dawniej miejsce to funkcjonowało jako część większej stacji kolejowej obsługiwanej we Wrocławiu. Dzięki temu, że miejsce było użytkowane dawno temu, deweloperzy zachowali historyczny wygląd. Bardzo ciekawym elementem jest wysoka klatka schodowa. Wiele miejsc zostanie jedynie odrestaurowanych, dlatego też mieszkańcy będą mogli poczuć się niczym w dawnych czasach. Oprócz mieszkań własnościowych projektanci wyposażą osiedle w usługi hotelowe. Dzięki temu wszystkie potrzeby zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych zostaną spełnione przy pomocy jednej inwestycji.