Wkrótce we Wrocławiu powstaną drapacze chmur wyższe nawet od Sky Towera!

Wkrótce we Wrocławiu powstaną drapacze chmur wyższe nawet od Sky Towera!

We Wrocławiu już wkrótce pojawi się skupisko czterech wież. Choć Sky Tower przestanie już być postrzegany jako najwyższa budowla Wrocławia i trzecia co do wielkości w kraju, to nowy Poltegor i tak będzie wyjątkowo duży. Zostało wydane pozwolenie na budowę. Dzięki wzrostowi liczby biurowców na Dolnym Śląsku powoli tworzy się, jak to niektórzy mówią – „Wrocław City”.

W poniedziałek (21 listopada 2018 r.) w Biuletynie Informacji Publicznej Wrocławia (WPIB) zostało zamieszczone pozwolenie na budowę czterech budynków biurowych, parkingu i zagospodarowania terenu. Powstaną one przy ulicy Fabrycznej 18. Inwestycja obejmuje cztery nowe wieżowce we Wrocławiu, z których najwyższy będzie większy od Sky Tower. Inwestor rozpoczął realizację projektu jesienią ubiegłego roku, po wydaniu decyzji. Projekt został też zmieniony. Pierwszy budynek będzie stał na wysokości 138 metrów, drugi 150 metrów i 174 metry, a trzeci 214 metrów. Ponieważ Sky Tower ma obecnie 212 metrów wysokości, nowy budynek będzie tylko o dwa metry wyższy od proponowanego budynku. Projekt się nie zmienił, choć plany dotyczące najwyższego budynku tak.

Na dachu powstałyby miejsca parkingowe dla nawet 1600 pojazdów, a także zieleń. Sklepy detaliczne znajdowałyby się w kilku pięciokondygnacyjnych obiektach w wieżowcach. Choć deweloper – OZ BUD Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe – nie jest pewien, kiedy rozpoczną się prace, to w tej chwili poszukuje współinwestorów. Zdrożały m.in. materiały budowlane, co wymusza obecna sytuacja na rynku nieruchomości, aby szukać współinwestorów. Obecnie trzeba zlikwidować magazyny przy ulicy Fabrycznej 18. Wrocław może być już miastem, w którym powstają duże biurowce.

Trwa budowa 140-metrowej wieży biurowej Quorum B, która będzie drugą najwyższą budowlą Wrocławia (będzie miała 35 pięter). Inwestor twierdzi, że będzie to największy obiekt biurowy w mieście. Trwa również budowa Infinity, przedsięwzięcia biznesowego przy ulicy Nabycińskiej, a także trzeciego obiektu w ramach Nowego Centrum Południowego pomiędzy ulicami Gwiaździstą i Powstańców Śląskich.