Wrocław: Połączenie autobusowe między Jagodnem a Wojszycami od września

Wrocław: Połączenie autobusowe między Jagodnem a Wojszycami od września

Od pierwszych dni września mieszkańcy Wrocławia zyskają nową opcję komunikacyjną. Władze miejskie poinformowały, że od początku miesiąca zostanie wprowadzona nowa linia autobusowa, którą planują skierować między osiedlami Jagodno a Wojszyce. Szczególnie ważne jest to dla uczniów, którzy będą mogli bezpiecznie dojechać do placówki edukacyjnej znajdującej się przy ulicy Asfaltowej.

Nowa linia, oznaczona numerem 310, ma ruszyć w poniedziałek 4 września. Ta prosta trasa ma połączyć dwie części miasta, Jagodno i Wojszyce. Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu w Urzędzie Miejskim Wrocławia, podkreśliła znaczenie tej zmiany dla młodych mieszkańców tych osiedli. Twierdzi, że będzie to bezpieczny sposób na dojazd do zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Asfaltowej.

Paulina Tyniec-Piszcz dodaje również, że mimo że linia 310 nie jest długą trasą, ma ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności. Autobusy będą kursować od poniedziałku do piątku, z największą ilością połączeń planowanych na godziny poranne i około południowe – idealnie dostosowane do potrzeb uczniów kończących lekcje.

Dodatkowo, przed rozpoczęciem roku szkolnego urzędnicy miejskiego przeprowadzają kampanię informacyjną na temat nowej linii i możliwościach dotarcia do szkoły. W akcję zaangażowana jest również straż miejska.