Wrocław uczestniczy w projekcie związanym z promowaniem zdrowej żywności

Wrocław uczestniczy w projekcie związanym z promowaniem zdrowej żywności

Wrocław bierze udział w popularnej na całym świecie akcji Zero Waste. Dotyczy ona oszczędzania żywności. Nie tylko propaguje zdrowy tryb żywienia wśród młodzieży i dzieci, ale także zachęca do niewyrzucania pokarmu. Idea opiera się przede wszystkim na wykorzystaniu jedzenia przygotowywanego w szkołach z myślą o dzieciach. Partnerami tego programu jest kilka państw z Europy. W tym Belgia, Hiszpania, a nawet Francja. Wrocław dołącza do promowania odpowiednich praktyk, które zapobiegają marnowaniu żywności.

Działania związane z projektem

Projekt jest doskonałym przykładem tego, że wspólnymi siłami możemy stworzyć korzystne dla środowiska, jak i społeczeństwa warunki. Wystarczy odrobina chęci i modernizacja aktualnych postanowień w przedsiębiorstwie. Prawdopodobnie nie skończy się tylko na zaangażowaniu lokalnej społeczności, która współdziała ze szkołami. Oto kilka postanowień, które mają wejść w życie w związku z projektem:

  • Przede wszystkim władze miasta zachęcają szkoły do serwowania zdrowych posiłków i stosowania idei zero waste
  • Jeszcze bardziej potrzebne jest podnoszenie wiedzy u dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
  • Prawdopodobnie ze względu na ostatnie doniesienia możemy się spodziewać warsztatów edukacyjnych i materiałów pomocniczych dla placówek szkolnych
  • Miasto jeszcze bardziej promuje ekologiczne jedzenie, a także sklepiki, które propagują eko żywność
  • Ostatecznie pomysł związany z projektem na wyjść poza mury szkół i rozprzestrzeniać się między lokalnymi mieszkańcami Wrocławia

Wiedza jest w tym przypadku kluczem

Aktualnie z tego, co nam wiadomo wiedza zarówno wśród rodziców, jak i ich dzieci na temat idei zero waste jest niska. To bardzo ważne, żeby za pośrednictwem wspomnianych założeń modyfikować ten status i wspólnymi siłami walczyć o sprawę ekologii. Władze miasta przygotowują skuteczne narzędzia informacyjne i edukacyjne. Z całą pewnością zmienią one podejście mieszkańców do pomysłu.