Ciekawe badanie – Tramwaj wodny na rzece Odra

Ciekawe badanie – Tramwaj wodny na rzece Odra

We Wrocławiu powstał bardzo ciekawy plan dotyczący wprowadzenia innowacyjnego tramwaju wodnego poprzez rzekę Odrę. Do organizowania projektu dołączył nawet pobliski Uniwersytet Ekonomiczny. Aktualne badanie jest pewnego rodzaju analizą rynku oraz wcześniej ustalonych możliwości. Badacze chętnie współpracują z mieszkańcami miasta. Pytają się o ich potrzeby i sugerują opiniami dotyczącymi wprowadzania nowej technologii. Prawdopodobnie dlatego wierzymy w to, że projekt ma szansę na ogromną akceptację i powszechny sukces.

Próba uzyskania funduszu na tramwaj wodny

Wystosowano już odpowiednie listy w sprawie rozwoju aglomeracji wodnych w całym Wrocławiu. Projekt ma duże szanse na powodzenie. Brakuje jednak odpowiednich funduszy inwestycyjnych na pokrycie podstawowych opłat. Sam pomysł inwestycyjny dotyczy przede wszystkim optymalnych rozwiązań, czyli budowy właściwej trasy. Przystanki w przypadku takiej komunikacji powinny spełniać ogólne oczekiwania mieszkańców. Kolejna sprawa dotyczy analizy ekonomicznej. Jeszcze bardziej miasto potrzebuje planu związanego z tym, jakie oczekiwane zyski przyniesie tego rodzaju inwestycja.

Projekt linii przystankowej i trasy tramwajów wodnych

Zaprojektowany roboczy pomysł związany z linią pilotażową. Główne połączenia na Odrze przypada w okolicy gmachu Uniwersytetu. Dalej przebiega przez Politechnikę Wrocławską. Od Starej Odry tramwaj mógłby prowadzić pasażerów przez kanały, jak i okolice. Za pośrednictwem takiego rozwiązania, prawdopodobnie plan trasy pokryje większość miasta zainteresowanego podróżą. Łącznie byłoby to ponad prawie 16 przystanków.