Wrocławskie Psie Pole: Historyczny budynek ZDK WSK Hydral przekształcony w obiekt hotelowo-usługowy

Wrocławskie Psie Pole: Historyczny budynek ZDK WSK Hydral przekształcony w obiekt hotelowo-usługowy

Ożywienie zaszło ostatnio na wrocławskim Psim Polu, gdzie nastąpiła intensywna transformacja dawnego Zakładowego Domu Kultury WSK Hydral, położonego przy ul. Bierutowskiej 2-2a. Obecnie, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, trwają prace budowlane.

Historia tego budynku jest pełna zmian właścicieli i różnych pomysłów na jego wykorzystanie. Na przykład, Elea Polska Sp. z o.o. miała kiedyś plany stworzenia galerii handlowej w tym miejscu. Mimo iż istniały pierwotne zamierzenia jego rozbiórki, ze względu na umieszczenie go w gminnym rejestrze zabytków, budynek nie zostanie zniszczony, ale poddany gruntownej przebudowie. Aktualny posiadacz nieruchomości, Spectrum Development, po wielu latach zdecydował się w końcu uruchomić projekt inwestycyjny.

Po przebudowie, ten okazały budynek przekształci się w obiekt hotelowy z lokalami usługowymi na parterze. Nazwany przez inwestora Aparthotel Neon MikroLOFTY, budynek będzie mieścił 75 jedno-, dwu- i trzypokojowych apartamentów o wielkościach od 18 do 65 metrów kwadratowych, z wysokością pomieszczeń wynoszącą 3 metry. Każdy apartament będzie wyposażony w aneks kuchenny i łazienkę. Ponadto, na poziomie -1 zostanie umieszczony pokój spotkań, jadalnia, pralnia i rowerownia.

Obiekt ma potencjał do pełnienia różnych funkcji, na przykład jako dom studencki czy hotel robotniczy. Na parterze budynku, poza lobby z recepcją, powstanie cztery lokale usługowe o powierzchni od 120 do 260 metrów kwadratowych, w tym dwa z zapleczem. Wszyscy najemcy tych lokali nie są jeszcze oficjalnie potwierdzeni.