Zamknięte kąpielisko na Psim Polu może zyskać nowe życie dzięki współpracy z klubem Ślęza Wrocław

Zamknięte kąpielisko na Psim Polu może zyskać nowe życie dzięki współpracy z klubem Ślęza Wrocław

W tym roku, decyzją lokalnych władz, jeden z obiektów na Psim Polu został zamknięty. Przyczyną była katastrofalna kondycja techniczna budynku, a wszelkie plany dotyczące jego remontu zostały odrzucone jako finansowo nieopłacalne. Niemniej jednak, mieszkańcy nadal żywią nadzieję na reaktywację miejsca i nieustannie dążą do odnowienia kąpieliska.

Pod auspicjami Rady Osiedla Psie Pole-Zawidawie, zorganizowano spotkanie mające na celu omówienie potencjalnych rozwiązań dla tego problemu. Bartłomiej Świerczewski, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych, zaprezentował pomysł, który mógłby przynieść pozytywne zmiany:

„Otrzymaliśmy propozycję od naszego partnera, klubu Ślęza Wrocław. Klub ten już wcześniej zainwestował w teren nieopodal kąpieliska, budując tam dużą halę sportową. Tym razem klub jest gotowy podjąć się budowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Planowane są tam zarówno tereny sportowe i rekreacyjne, jak i basen, który będzie mógł pełnić funkcję kąpieliska.”

Klub zareagował również na żądania lokalnej społeczności dotyczące utrzymania otwartego basenu na sezon letni. „Zdecydowaliśmy się na pewne modyfikacje naszego początkowego projektu. W okresie zimowym, basen byłby w pełni kryty i służyłby jako basen szkolny. Natomiast latem, moglibyśmy demontować i rozsuwać ściany, tworząc w ten sposób otwarte kąpielisko” – wyjaśnia Katarzyna Ziobro, prezes klubu Ślęza Wrocław.