Interesujące znalezisko – odkopano nietypowy skarb

Interesujące znalezisko – odkopano nietypowy skarb

Podczas prac remontowych na ulicy 1 Maja w Wałbrzychu, robotnicy natrafili na tajemniczy skarb zaszyty metr poniżej powierzchni ziemi. Znalazca – jeden z pracowników zaangażowanych w remont drogi, odkrył szklany słoik, w którym schowane były różnorodne przedmioty: pieniądze, projekty oraz list napisany w języku niemieckim. Wydawało się, że ktokolwiek ukrył te rzeczy, chciał zapewnić, że nie wpadną one w niepowołane ręce. Słoik został starannie ukryty na głębokości jednego metra pod ziemią.

W poprzednim tygodniu, pracownicy firmy wykonującej wykopy ziemne natknęli się na ten niespodziewany fundusz. Niestety, pomimo dalszych poszukiwań, nie udało im się odnaleźć więcej takich artefaktów – jak relacjonuje jeden ze świadków tamtego zdarzenia.

Szklany słoik skrywał w sobie marki niemieckie oraz rycinę pomieszczenia. Rycina przedstawiała szczegółowo belkę stropową i system wentylacyjny – wszystko to sugerowało, iż mogło chodzić o kuchnię w starej, poniemieckiej kamienicy. Możliwe jest też, że ilustracja miała przedstawiać piec. Na rycinie widniały dwie daty: 1902 i 1924 rok. W słoiku znajdował się również list napisany po niemiecku.