Nunner Logistics zwiększa swoją przestrzeń magazynową w Dobrzykowicach

Nunner Logistics zwiększa swoją przestrzeń magazynową w Dobrzykowicach

Znana firma logistyczna Nunner Logistics podpisała umowę najmu na 22 869 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej oraz dodatkowe 285 metrów kwadratowych powierzchni biurowo-socjalnej. Umowa dotyczy nowego obiektu w parku Hillwood & LCube Wrocław East, który powstaje w Dobrzykowicach, niedaleko Wrocławia.

Obiekt Hillwood & LCube Wrocław East ma być wszechstronnym centrum logistyki i produkcji o docelowej powierzchni ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych. Po podpisaniu umowy z firmą Nunner Logistics, możliwe będzie jeszcze wynajęcie około 37 tysięcy metrów kwadratowych dostępnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej od lipca 2024 roku. Prace budowlane, które zostały już rozpoczęte, mają zakończyć się w lipcu przyszłego roku. Projekt jest realizowany we współpracy przez firmy Hillwood i LCube, z Hillwood jako inwestorem i LCube koordynującym proces tworzenia obiektu jako Development Manager.

Na działce o wielkości ponad 11 hektarów powstanie obiekt o powierzchni ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych klasy A, przygotowany zgodnie z wysokimi standardami certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent. Nunner Logistics jest firmą oferującą całościowy pakiet usług, obejmujący cały łańcuch dostaw, od punktu początkowego do użytkownika końcowego. Jego siedziba znajduje się w Helmond w Holandii, a firma jest obecna m.in. w Austrii, Niemczech, Rosji, Szwajcarii, Hiszpanii, Czechach, Litwie, Estonii, Polsce, Rumunii, Słowenii i Holandii. Operator logistyczny szczególnie docenił atrakcyjną lokalizację parku oraz perspektywę przyszłej ekspansji.