Sytuacja kryzysowa na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia: poważny wypadek blokuje ruch

Sytuacja kryzysowa na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia: poważny wypadek blokuje ruch

Działania ratunkowe i policyjne są ciągle prowadzone na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia między zjazdami Wrocław Zachód a Wrocław Lotnisko. Dziś, 21 listopada, doszło tam do poważnego zderzenia, w którym uczestniczyła ciężarówka oraz kilka pojazdów osobowych. W wyniku tego zdarzenia kierowcy muszą borykać się z długotrwałymi korkami, a droga jest całkowicie zablokowana.

Wiadomości o tym tragicznym incydencie docierają do nas od godziny 7:20, kiedy to miały miejsce wspomniane stłuczki. W niebezpiecznym zdarzeniu brały udział różne pojazdy, zaś najdotkliwiej ucierpiała taksówka, która wpadła prosto na ciężarówkę. Pasażerowie tej taksówki byli ewakuowani i natychmiast przewiezieni do najbliższego szpitala.

Na miejscu katastrofy pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego lądowanie na drodze zmusiło służby do całkowitego wstrzymania ruchu, co dodatkowo utrudniało sytuację. Dodatkowo, działania ratunkowe prowadziły również lokalna policja i straż pożarna.

Obecnie ruch na Autostradowej Obwodnicy Wrocławia prowadzony jest jedynie lewym pasem, co generuje znaczne zatory drogowe. Z tego powodu zalecane jest szukanie alternatywnych tras przejazdu. Komunikacja wahadłowa potrwa do co najmniej godziny 11:00. W tym momencie, według ostatnich raportów, korek ma już ponad 4 kilometry długości, nie licząc dróg dojazdowych.