Temat: Remonty chodników na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu: długo oczekiwane prace w końcu ruszą

Temat: Remonty chodników na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu: długo oczekiwane prace w końcu ruszą

Przez długie lata mieszkańcy Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu cierpieli z powodu zniszczonej infrastruktury drogowej. Po wielu apelach i obietnicach, miasto wreszcie zapowiedziało, że remont chodników zostanie przeprowadzony. Wiadomość ta przyniosła ulgę lokalnej społeczności i dała nadzieję na poprawę bezpieczeństwa dla pieszych.

Chodniki na Przedmieściu Oławskim, wyłożone granitowymi płytami i kostką brukową, od wielu lat nie były w dobrym stanie. Zagłębienia, dziury i nierówności utrudniały poruszanie się po nich, czyniąc je nie tylko niewygodnymi, ale również niebezpiecznymi. Mieszkańcy tej części Wrocławia przez lata domagali się remontu. Obiecał go prezydent miasta, Jacek Sutryk – obietnica ta padła już niemal trzy lata temu. Wreszcie po wielu problemach, projekt zaczyna nabierać tempa.

Początkowo planowany remont na Przedmieściu Oławskim został ogłoszony 23 sierpnia 2021 roku. Niestety, pierwszy przetarg na wykonanie prac został unieważniony z powodu zbyt wysokich cen oferowanych przez firmy budowlane. Po wielu latach oczekiwania, miasto poinformowało, że udało się znaleźć wykonawcę prac remontowych. Zadaniem tym zajął się konsorcjum firm Rotomat i Budrim, które zaakceptowało ofertę na kwotę prawie 7,7 mln zł. Prace remontowe mają objąć trzy kluczowe odcinki chodników znajdujące się w najgorszym stanie, w tym na ulicach Kościuszki i Prądzyńskiego.