We Wrocławiu pojawia się coraz więcej turystów

We Wrocławiu pojawia się coraz więcej turystów

Według Prezesa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, zainteresowanie bonem dla turystów przerosło wszelkie oczekiwania. Szczególnie we Wrocławiu, który przez wielu jest postrzegany jako miasto spotkań i atrakcji. Nie tylko na ulicach miasta spotkamy więcej turystów. Także hotele są z każdym dniem coraz bardziej oblegane przez całe rodziny i pojedynczych wycieczkowiczów. Biuro informacji turystycznej odnotowało w czerwcu rekordową liczbę zgłoszeń i petentów. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba turystów jest większa o ponad 100%.

Jak wygląda zwiedzanie Wrocławia w praktyce?

Coraz więcej przyjezdnych w tamtych stronach to efekty bonu turystycznego. Polegają one na pewnego rodzaju dotacji, która obejmuje rodziny z dziećmi. Innymi słowy, dodatkowe pieniądze na zwiedzanie przysługuje rodzicom. Ubiegają się oni o jednorazowy dodatek do podróży. Dla dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności bon jest nawet większy. Każdy z nich w tym przypadku to dodatek w wysokości 1000 zł. Bony obejmują wszystkie pakiety turystyczne w Polsce. Dzięki temu rodziny zwiedzają nasze piękne miasta. Cała akcja potrwa prawdopodobnie do przyszłego roku. Mniej więcej do marca 2022.

Łączenie noclegów z atrakcjami bywa jednak coraz trudniejsze ze względu na tysiące przyjezdnych. Ze względu na dobrą pogodę, mnóstwo rodzin wybiera się do popularnych miast. Takich jak na przykład Wrocław. Sprawy nie ułatwiają zasady związane z wykorzystaniem bonów. Ponieważ dzięki nim rodziny finansują część swoich noclegów. Oprócz tego finansują swoje przejazdy oraz typowo turystyczne atrakcje. W ich skład wchodzą różnorodne bilety na wydarzenia i zabawy rekreacyjne.

Rozdawanie nawet kilkuset pakietów turystycznych każdego dnia

Każdy bon turystyczny, który jest przypisany na jeden dzień to zazwyczaj kilka atrakcji dla całej rodziny. Zazwyczaj dotyczy to wejściówek do pewnych pożądanych miejsc. Prawdopodobnie większość posiadaczy usługi chętnie wybierze zoo lub parki wodne. Wszyscy mieszkańcy Wrocławia i okolic tego dużego miasta mają prawdziwy ogrom wyborów. Miasto wydaje pakiety turystyczne dosłownie w setkach, a kolejkom nie widać końca.