Wkrótce na ulicy Trzemeskiej powstanie duży komisariat

Wkrótce na ulicy Trzemeskiej powstanie duży komisariat

Aktualnie planowana jest budowa nowego komisariatu policji, który ma za zadanie zastąpić stary budynek służący policjantom. Z całą pewnością możemy być zadowoleni z takiej inwestycji ze względu na to, jak istotną rolę społeczną wnosi. Wszystkie usprawnienia dotyczące pracy policjantów, pomagają nam poczuć się bezpieczniej. Nowy komisariat będzie jednym z największych we Wrocławiu i obejmie działaniem całe stare miasto. Dowiedzieliśmy się nawet, w jaki sposób ma wyglądać budynek. Prasa porozmawiała na ten temat z jednym z aspirantów obecnego komisariatu. Ostatnio doszło również do kuriozalnej sytuacji. Mężczyzna pojechał samochodem na komisariat, aby sprawdzić, czy jest pod wpływem alkoholu. O finale tej sytuacji przeczytacie w poniższym artykule. https://infowisla.pl/pojechal-autem-na-komisariat-by-sprawdzic-poziom-alkoholu-w-swoim-organizmie/

Warto również pamiętać o tym, że wrocławska aglomeracja coraz bardziej się rozwija. Efekty tego widzimy w postaci remontów dróg, przystanków, jak i licznych budynków mieszkalnych. Ostatecznie pomysły inwestycyjne dotarły również do jednostek państwowych. Miasto znalazło nieco pieniędzy na stworzenie nowego komisariatu, który zastąpi przestarzały budynek.

Obecna siedziba komisariatu mieści się w obiekcie, który powstał aż 50 lat temu

Nic dziwnego, że miasto postanowiło nieco doinwestować w naszych policjantów, skoro aktualny budynek służący za komisariat policyjny ma nieco ponad 50 lat. Z całą pewnością brakuje w nim nowoczesnej aparatury, która przecież pomagać ma obywatelom z całego miasta. Warto wspomnieć o tym, że budynek przechodził od lat liczne remonty, jednak nigdy nie został gruntownie zmodernizowany. Z tego powodu siedziba policji we Wrocławiu nie nadawała się do ewentualnego rozwoju infrastruktury budynkowej. Trudno było o to, aby wprowadzać coraz nowsze renowacje w budynku, który miał pół wieku.

Z tego powodu podjęto we Wrocławiu decyzję dotyczącą budowy zupełnie nowego komisariatu. Stan techniczny starego obiektu sprawiał, że był nie tylko trudny do utrzymania ze względu na nieekonomiczne rozwiązania, ale także pozostawiał wiele do życzenia pod względem bezpieczeństwa. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo i higienę pracy, nowy budynek komisariatu powinien powstać już dawno. Na jednym posterunku pracuje blisko 200 policjantów. Dlatego też budowa ta jest sprawą niecierpiącą zwłoki.