Wrocław ma nowego komendanta straży miejskiej

Wrocław ma nowego komendanta straży miejskiej

Zbigniew Słysz to komendant straży miejskiej, który pełnił swoją funkcję przez przeszło 13 lat. Ostatnio przeszedł na emeryturę i swoje stanowisko oddał Piotrowi Kościelnemu. Przez ponad jedenaście lat był zastępca Pana Zbigniewa. Dlatego uważamy, że został doskonale przeszkolony do objęcia tej niezwykle ważnej funkcji.

Wieloletnia służba

Na emeryturę, Zbigniew Słysz przeszedł dokładnie 13 lipca 2021 roku.

Były komendant swoją służbę spełnił dosłownie na medal. Nieustannie dbał o modernizację jednostki, a także bacznie przyglądał się wszelkim powiadomieniom związanym z jego komendą. Wrocław to ogromne miasto, które stawia przed służbami porządkowymi różnorodne przeciwności. Nic dziwnego, że służba, którą odbył, była trudna i wyczerpująca. Zastępca zgodnie z innymi pracownikami jednostki potwierdził, że Pan Zbigniew zasłużył na swój odpoczynek ciężką pracą. W trakcie służby emerytowanego komendanta działo się naprawdę wiele.

  • Powołano liczne patrole rowerowe
  • Do służby miasta dołączono tak zwany animal patrol, który zajmował się zgłoszeniami dotyczącymi zwierząt
  • Formacja została zmodernizowana dzięki specjalistycznym sprzętom i mundurom
  • Nowy monitoring, różnorodny sprzęt elektroniczny, a nawet drony

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

W trakcie służby byłego komendanta działo się naprawdę wiele. Jednak wierzymy, że to prawdopodobnie nie koniec zawiłych zmagań strażników miejskich oraz ich dowódców. Z całą pewnością najwięcej w pracy tej jednostki namieszała pandemia związana z Covid 19. To nietypowe wydarzenie, na które nikt nie był odpowiednio przygotowany. Po zmianach na stanowisku dowodzącym przyszedł również czas na wybranie kolejnego zastępcy komendanta. Od tej pory rolę zastępcy pełni Waldemar Forysiak. Wcześniej był rzecznikiem prasowym jednostki. Dlatego też naszym zdaniem osoba ta jest doskonale obeznana z nowymi obowiązkami.

Na czym teraz skupi się straż miejska we Wrocławiu?

Nowy komendant straży miejskiej planuje skupić się przede wszystkim na problemach lokalnej społeczności. Dzięki wielu modernizacjom wypracowanym przez poprzedniego komendanta jednostka jest przygotowana na kolejne lata wyzwań. Straż miejska stawia na współpracę z radą osiedla, aby docierać do źródła każdego lokalnego problemu.