Wrocławska komunikacja miejska przechodzi na zieloną energię: elektryczne autobusy wkraczają na ulice miasta

Wrocławska komunikacja miejska przechodzi na zieloną energię: elektryczne autobusy wkraczają na ulice miasta

Podczas piątkowej parady autobusów, upamiętniającej otwarcie nowego odcinka trasy prowadzącej do Nowego Dworu, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne (MPK) w Wrocławiu pochwaliło się swoim najnowszym nabytkiem – elektrycznym Mercedesem-Benz eCitaro. Wrocławianie mogą spodziewać się zobaczyć je na swoich ulicach – jednak wersję przegubową tego pojazdu.

Prezes MPK Wrocław, Witold Woźny, udzielił odpowiedzi na pytanie, kiedy dokładnie te ekologiczne pojazdy rozpoczną kursowanie. Zgodnie z jego słowami, pierwsze z nich wyjadą na trasy już we wrześniu. MPK zamówiło łącznie 13 takich autobusów, które jak zapowiedziano, będą obsługiwać linię K.

Ta linia komunikacyjna łączy osiedle Gaj z Różanką. Jej trasa biegnie od pętli Gaj do pętli Kamieńskiego i prowadzi przez serce miasta – mijając dworce autobusowy i kolejowy, Galerię Dominikańską, ulicę Świdnicką oraz przechodząc przez Rynek poprzez mosty Pomorskie aż do mostu Osobowickiego. Wybór tej linii nie jest przypadkowy – to właśnie na jej trasie, przechodzącej przez historyczne centrum miasta, planowane jest wprowadzenie zeroemisyjnej komunikacji.