Wrocławska Rada Osiedla wprowadza innowacje w zarządzaniu odpadami

Wrocławska Rada Osiedla wprowadza innowacje w zarządzaniu odpadami

Komitet Rezydentów Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice od dłuższego czasu stara się o poprawę sytuacji dotyczącej gospodarki odpadami na ich terenie. Pierwotne efekty tych działań zauważono wiosną 2024 roku, kiedy to na ulicach Nulla i Potebni pojawiły się nowoczesne, wykonane z drewna schowki na śmieci. Spółka Wrocławskie Mieszkania zaprojektowała w sumie 55 takich konstrukcji dla południowego Sępolna.

Katarzyna Galewska, rzecznik prasowy Wrocławskich Mieszkań, opisuje obecny stan prac nad projektem: „Aktualnie skupiamy się na realizacji wstępnej inwestycji na południe od osiedla. Bezpośrednim rezultatem naszych działań będzie powstanie 12 pergoli oraz 6 podziemnych kontenerów na odpady. Pergole zostaną obsadzone roślinami pnącymi. Dodatkowo, biorąc pod uwagę potrzeby osób zajmujących się ogrodnictwem, zamierzamy również zbudować schowki wyposażone w pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów zielonych.”

Galewska daje również do zrozumienia, że jest to dopiero początek działań: „Planujemy w przyszłości zbudować na tym obszarze jeszcze 55 pergoli i podziemnych kontenerów na odpady. Niebawem ogłosimy przetargi na następne etapy tego projektu. Dzięki temu, że pierwsze schowki już funkcjonują, mieszkańcy mają możliwość ocenić naszą propozycję i zobaczyć na własne oczy, jak będzie wyglądała reszta osiedla.”