Wrocławski rynek nieruchomości: prawie 3 tysiące nowych mieszkań i ponad 7 tysięcy nowych mieszkańców

Wrocławski rynek nieruchomości: prawie 3 tysiące nowych mieszkań i ponad 7 tysięcy nowych mieszkańców

Wrocław stale rozbudowuje swoją infrastrukturę mieszkaniową. Deweloperzy nie zwalniają tempa, a ich plany na najbliższe lata zakładają realizację co najmniej 3 tysięcy nowych lokali mieszkalnych. To oznacza, że liczba mieszkańców Wrocławia może wzrosnąć o ponad 7 tysięcy osób. Prezentujemy galerię wizualizacji i lokalizacji wybranych inwestycji. Klikając na zdjęcie możesz sprawdzić, czy jedno z nowych osiedli powstaje w Twoim sąsiedztwie.

Portal RynekPierwotny dostarcza informacji na temat cen nieruchomości deweloperskich we Wrocławiu. Wynika z nich, że średnia cena za metr kwadratowy mieszkania oferowanego przez deweloperów we Wrocławiu wyniosła w styczniu 13 161 zł. Jest to wzrost o około 10% w porównaniu do tego samego okresu w poprzednim roku, natomiast w porównaniu do grudnia 2023 roku ceny utrzymują się na stałym poziomie. Najbardziej przystępne ceny proponowane są na Psim Polu – średnia cena za metr kwadratowy wynosi tam 11 443 zł. Poniżej przedstawiamy średnie ceny w innych dzielnicach miasta:

Fabryczna – średnia cena 11 854 zł za metr kwadratowy;
Krzyki – średnia cena 12 928 zł za metr kwadratowy;
Śródmieście – średnia cena 16 018 zł za metr kwadratowy;
Stare Miasto – średnia cena 17 606 zł za metr kwadratowy.

Według danych portalu RynekPierwotny, w styczniu na rynku wrocławskim oferowanych było aż 5 987 mieszkań. Ciągły rozwój budownictwa mieszkaniowego sprawia, że nieustannie powstają nowe lokale. Zaprezentowaliśmy zestawienie wybranych nowych osiedli, które mają powstać w najbliższych dwóch latach. Łącznie będzie to 2772 nowe lokum. Zgodnie z najnowszymi statystykami Ministerstwa Rozwoju i Technologii przeciętna liczba osób zamieszkujących jedno mieszkanie wynosi w Polsce 2,42. Oznacza to, że Wrocław może wkrótce przyjąć około 7 tysięcy nowych mieszkańców.