Wzrost wiary i nadziei wśród Polaków – przemówienie Donalda Tuska

Wzrost wiary i nadziei wśród Polaków – przemówienie Donalda Tuska

Donald Tusk nawiązał do swoich wcześniejszych wystąpień na spotkaniach w różnych miejscowościach Polski, takich jak Jelenia Góra, Poznań czy Warszawa. Wspominał również o zgromadzonej publice we Wrocławiu i podkreślił, że Polacy odzyskali wiarę i nadzieję.

Według byłego premiera, ta energia sprawia, że ludzie spotykają się wspólnie w każdej gminie i mieście Polski, aby pokazać swoją siłę. Tusk zauważył, że obecnie żaden z obywateli nie czuje się już słaby ani samotny. Dodał, że wszyscy razem idą naprzód, co daje im większą siłę.

Donald Tusk wyraził swoje przekonanie, że liczne zgromadzenia ludzi we Wrocławiu, Dolnym Śląsku oraz całej Polsce dowodzą przebudzenia narodu. Podkreślił, że „olbrzym” obudził się i jest gotowy do działania. Były premier wyraził także optymizm co do przyszłości, mówiąc o marszu pół miliona osób w Warszawie, który ma zostać zakończony zwycięstwem jesienią tego roku.

Zdaniem szefa Platformy Obywatelskiej, to właśnie te zgromadzenia sprawiają, że cała Europa zwraca wzrok na Polskę i widzi, jak silnym narodem jesteśmy. Tusk podsumował swoje wystąpienie, akcentując znaczenie jedności oraz odzyskania wiary i nadziei wśród Polaków.