Coraz więcej mieszkań we Wrocławiu

Coraz więcej mieszkań we Wrocławiu

Zarówno zachodnia strona, jak i centrum Wrocławia jest nieustannie rozbudowywane. Pojawia się tam coraz więcej mieszkań. Z tego powodu mieszkańcy mogą niestety spodziewać się tego, że coraz częstsze budowy w środku miasta doprowadzą do powstawania korków. Wiele osób wskazuje również na fakt dotyczący tego, że tak dynamiczna rozbudowa może wywindować ceny mieszkań do ogromnych wartości. Centrum Wrocławia jest najszybciej rozwijającą się częścią miasta, jeżeli chodzi o rozbudowę mieszkań. Co ciekawe, pomimo galopującej inflacji wcale nie brakuje klientów na powstające mieszkania, co skłania wszystkich do podejrzewania tego, że ceny za mieszkania będą nieustannie rosły.

Spodziewamy się tego, że podczas rozbudowy dwóch kolejnych osiedli cały zachód Wrocławia zostanie kompletnie zakorkowany. Nie jest to zbyt pocieszająca wiadomość dla mieszkańców. Kiedy tylko na nowych osiedlach pojawią się właściciele mieszkań, prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z narastającą liczbą samochodów oblegających ulicę. Władze miasta wskazują na to, że pomóc ma budowa linii tramwajowej. Jednak nie możemy być naiwni. Oczywiste jest to, że wszyscy mieszkańcy nie przesiądą się nagle na tramwaje.

Osoby zainteresowane tematem deweloperki zapraszamy do przeczytania o tym, czym jest deweloperski stan budynku mieszkalnego https://www.homely.pl/czym-jest-stan-deweloperski-mieszkania-lub-domu/.

Coraz większe ceny kredytów i galopująca inflacja, a mimo tego zainteresowanie mieszkaniami we Wrocławiu wcale nie maleje

Zainteresowanie nowymi mieszkaniami ma się bardzo dobrze. Okazuje się, że wiele osób wcale nie boi się galopującej inflacji i drożejących kredytów. Z najnowszych informacji wynika również, że mieszkania na osiedlach powstających we Wrocławiu wcale nie należą do najtańszych. Na przykład za mieszkanie w bloku na osiedlu wrocławskim Lokum Porto przyjdzie zapłacić około 500 000 złotych. Ceny mieszkań z czterema pokojami przekraczają już nawet 800 000 złotych.

Na nowych osiedlach trudno znaleźć mieszkanie, którego cena oscyluje w granicy poniżej 12 000 za metr kwadratowy. Planów na nowe osiedla nie brakuje. Miasto podpisało już umowę na stworzenie kolejne osiedla po Lokum Porto, które ma powstać do roku 2028. Budowa ma się zakończyć zatem pięć lat po zakończeniu obecnej inwestycji na zachodzie Wrocławia.