Dzień Otwarty Notariatu 2020 online wkrótce

Dzień Otwarty Notariatu 2020 online wkrótce

Dzień Otwarty Notariatu 2020 online

Dzień Otwarty Notariatu 2020 online. Dnia 28 listopada 2020 r. między godziną 10:00 a 16:00 będzie miała miejsca już 11. edycja Dnia Otwartego Notariatu, którą organizuje samorząd notarialny. Temat tegorocznej edycji brzmi: „Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem”.

Dzień Otwarty Notariatu – jak możemy na tym skorzystać?

Podczas Dnia Otwartego Notariatu będzie można porozmawiać z notariuszem o wielu ważnych sprawach, jakie wiążą się z ochroną majątku. Do tego dochodzi także temat bezpieczeństwa obrotu prawnego. Będzie można przy tej okazji zapytać notariusza o to, jak powinno się zawierać umowę najmu, aby zachować bezpieczeństwo. Będzie też można uzyskać poradę w w kwestii podziału majątku związanego z rozwodem oraz jak powinien wyglądać prawidłowo sporządzony testament. Kwestie odrzucenia spadku i zrzeczenia się dziedziczenia również będzie można poruszyć. Rejenci ostrzegą także przez złymi pożyczkami i różnego rodzaju oszustwami.

Czym tak naprawdę zajmuje się notariusz?

Wielu osobom może się wydawać, że notariusz zajmuje się tylko spadkami i nieruchomościami. Jest to jednak nieprawda, bo taka osoba może też pomóc w sprawach ważnych dla przedsiębiorców. Dotyczyć to może zabezpieczenia roszczeń, powoływania zarządcy sukcesyjnego, a także zawierania ugód.

Jak mogę poprosić notariusza o poradę?

Niestety w tym roku nie będziemy mogli porozmawiać z notariuszem twarzą w twarz ze względu na epidemię koronawirusa. Zamiast tego będzie można porozmawiać z notariuszem na odległość, co w obecnych czasach nie jest tak naprawdę dużym utrudnieniem. Osoby mieszkające we Wrocławiu i okolicach mogą zadzwonić pod numer 71 738 17 23. Pozostałe osoby mogą zadać pytanie mailem pod adres [email protected] Będzie również prowadzona transmisja na żywo na profilu facebookowym „Porozmawiaj z Notariuszem„. Mamy nadzieję, że każdemu uda się uzyskać odpowiedź na swoje pytanie.